BAŞKAN EROĞLU: “BU TAKIM ŞAMPİYON TAKIM”

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Ramazan Bayramının 3’üncü gününde Tokat Belediyesi Hıdırlık Sosyal Tesislerinde, BAL Ligi 4’üncü grupta şampiyon olarak 3. Lige yükselen Tokat Belediye Plevnespor futbolcuları, teknik heyeti ve takım yönetimi ile bir araya geldi. 

BAŞKAN EROĞLU: “BU TAKIM ŞAMPİYON TAKIM”
Saat: 19:08 Tarih: 23/04/2023 Tarih: 23/04/2023

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu bayramlaşma programının başında futbolcular, teknik heyet, takım yönetimi ve kulüp çalışanları ile bayramlaşarak, üst üste gelen ikinci şampiyonluk için tebrik etti.

SEZON BAŞINDAN BU GÜNE ŞAMPİYONLUĞA HEP İNANDIK

‘Bu takım şampiyon takım, şampiyonluğu alışkanlık haline getirmiş bir takım’ diyerek sözlerine başlayan Eyüp Eroğlu, daha sezon başında takıma inancının tam olduğunu dile getirdi. Geçtiğimiz yıl topbaşı yapıldığı zaman takımla bir araya geldiklerini hatırlatan Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu “Zaman çok hızlı geçti. Daha dün gibi hatırlıyorum. Futbolcu kardeşlerimizle antrenman sahasında bağdaş kurup oturmuş, bu sezonu konuşmuştuk. Orada da, sizlerle tanıştığımız o günde de bu takımın başarılı bir takım olacağını, sezon sonu şampiyonluğa ulaşılabileceğini dile getirmiştim. Karşılık saygı, sevgi içerisinde bir kolej havasında, takım havasını yakalamış bir şekilde sezon sonunda başarının geleceğini dile getirmiştik. Siz de o gün bize bir söz vermiştiniz. Sezon sonunda şampiyonluğun geleceğine dair bir söz vermiştiniz. Sözünüzü tuttunuz, hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim, hepinizi ayrı ayrı tebrik ederim” dedi.

ŞAMPİYONLUK EKİP RUHUYLA GELDİ

Şampiyonluğun bir ekip ruhuyla geldiğini dile getiren Başkan Eroğlu “Bu şampiyonluk gelirken herkesin emeği var. Aşçısından malzemecisine, sağlık ekibine, teknik heyetine, futbolcularımıza, yönetimimize kadar, bizleri bir an bile yalnız bırakmayan 12. Adam olarak destek veren taraftarımıza kadar bu güne böyle geldik. Takım kaptanlarımız, yöneticilerimiz, teknik heyetimiz sezon boyunca şurada da şöyle bir problem var, falanca futbolcu arkadaşımız problemli gibi bir konuyla, bizim olaya müdahale etmemiz talebiyle hiç gelmediler. Profesyonelce yönetilen bir kulüp, başarıya ve birbirlerine inanmış bir kulüp olarak sezonun ilk şampiyonluğunu ilan eden takım olduk. Hepinize şehrim adına, taraftarlarımız adına teşekkür ediyorum, büyük gurur duyuyorum” dedi.

ÖNCE ÇALIŞIP, YENİ İDDİAMIZI ONDAN SONRA ORTAYA KOYACAĞIZ

Tokat Belediye Plevnespor futbol takımını kurduklarında amatör lig ve Bal liginde kendilerini misafir olarak gördüklerini ifade eden Başkan Eroğlu “ Bal ligi zordur. Fakat burada da fazla beklemeden ilk sezonumuzda profesyonel lige çıktık. 3 Ligde de misafir olacağımızı bugün söylemek istemiyorum. Takımı hak ettiği 2. Lige çıkarmak için önce çalışmalarımızı gerçekleştireceğiz. İddiamızı ondan sonra dile getireceğiz” dedi.

TOKAT FUTBOLUNUN GELECEĞİ EMİN ELLERDEDİR

Tokat Belediyesi Plevnespor’un profesyonelce yönetilen bir kulüp olduğuna işaret eden Başkan Eroğlu, “ İki yıl önce bir karar aldık. Şeffaf ve profesyonelce yönetilen bir kulüp olacak. Tokat’ın sporu tartışmalardan uzak hak ettiği başarıya ulaşacak dedik. Hamdolsun, bunu adım adım gerçekleştiriyoruz” diye konuştu.

SEMİH TOKATLI: “BİZE İNANAN İNSANLARI MAHCUP ETMEDİK”

Bayramlaşma ve kutlama programında Tokat Belediye Plevnespor Teknik direktörü Semih Tokatlı “ Biz yola çıkarken şampiyonluk parolasıyla çıktık. Başkanımızın da çok büyük desteğiyle, arzusuyla, isteğiyle bir takım kurduk. Allah’ıma şükürler olsun ki hedefimize ulaştık. İnşallah bunda sonra da Tokat Belediye Plevnespor camiası daha üst liglere doğru yol alacaktır. Başta oyuncularım olmak üzere herkesten Allah razı olsun, ayaklarına sağlık, yüreklerine sağlık. Hakikaten kolay olmadı. Kolay olmadığını hepimiz biliyoruz. Fark olmasına rağmen zor günlerden geçtik ama çok çalıştık, çok istedik. Çünkü bize güvenen insanlar vardı. Biz de o güveni boşa çıkarmamak için var gücümüzle çalıştık. Şükürler olsun ki hedeflerimize ulaştık. Desteğini bizlerden esirgemeyen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Yorum yaz