MEB Sözleşmeli Öğretmen Eşlerinin Yer Değiştirme Başvurularını Başlatıyor

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), aynı zamanda sözleşmeli öğretmen olan eşlerin aile birliğini sürdürebilmeleri için iller arası yer değiştirme başvurularını yapabilecekleri tarihi duyurdu. Buna göre, sözleşmeli öğretmen çiftlerinin yer değiştirme başvuruları 21 Ağustos’ta başlayacak.

MEB Sözleşmeli Öğretmen Eşlerinin Yer Değiştirme Başvurularını Başlatıyor
Saat: 17:48 Tarih: 18/08/2023 Tarih: 18/08/2023

Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmî eğitim kurumlarında görev yapan sözleşmeli öğretmenler ile 7433 sayılı Kanun kapsamında öğretmen kadrosuna atananlardan her ikisi de 30 Eylül 2023 tarihi itibarıyla 3 yıllık çalışma süresini tamamlamayan ve farklı illerde görev yapan eşlerin aile birlikteliğini sağlamak amacıyla iller arası yer değiştirme işlemleri için duyuru yayımlandı.

MEB yaptığı açıklamada “Milli Eğitim Bakanlığı “Öğretmenler, 21-25 Ağustos 2023 tarihleri arasında duyuru ekinde yer alan dilekçeyi doldurarak yer değişikliği başvurusunda bulunabilecekler. Başvuru tarihlerinin öğretmenlerin yaz tatili dönemi içinde olması sebebiyle dilekçeler istenilen il milli eğitim müdürlüğüne verilebilecek. Belirlenen şartlara uygun olanların atamaları gerçekleştirilerek ilgililere kısa mesaj yoluyla bilgi verilecek.” ifadelerini kullandı. (BHA)

Yorum yaz