YAPAY ŞELALE HUZUR KAYNAĞI OLDU.

08.05.2021 - Cumartesi 14:39

"Tokat’ın Reşadiye ilçesinde apartman sakinleri pandemi döneminde yapay şelale ve su çarkı ile huzur buldu"

Türkiye’de korona virüs salgını dolayısı ile uygulanan kısıtlamalar nedeni ile evlerinden çıkamayan vatandaşlar doğal ortamları evlerine getirmeye çalışıyor. Reşadiye ilçesi Emirşeyh Yakup Mahallesi'nde yaşayan esnaf Bülent Arslan, evlerinin önünden geçen suyu değerlendirdi. Kendi imkanları ile yapay şelale ile birlikte su çarkı yapan Arslan, su sesi ile mahallesinde farklı bir ortam oluşturdu.

Apartmanın önünde oluşturulan otantik ortamdan bina sakinlerini de mutlu etti. Balkonlarından su sesini dinleyen vatandaşlar korona virüsün biterek şelale yanında çay içecekleri günü özlemle bekliyor.
Arslan, kısıtlamalar nedeni ile dışarı çıkamadıkları için doğal su sesini evlerine getirmeyi amaçladığını kaydetti. Evlerinin yakınından geçen suyu borularla bina önünden geçirdiğini belirten Arslan,

“Apartmanın önünde küçük bir yapay şelale ile su çarkı yaptım. Pandemi dolayısı ile evlerinden çıkamayan öğretmen arkadaşlarımız su sesini balkonlarından dinleyebiliyor. Doğal su sesi insanları rahatlatıyor. Komşularımdan güzel tepkiler aldım. Su çarkına alternatör takarak bahçe ışıklandırmasının elektriğini üreteceğim” dedi.

Yoldan geçenlerin fotoğraf çektirdiği yapay şelale mahalle halkının da takdirini topladı. İftar yemeği sonrasında balkonlarından su sesini dinleyerek çaylarını yudumlayan apartman sakinleri huzur bulduklarını dile getirdi.

Ertan ÇİÇEK / Reşadiye - TOKAT

YORUM YAZ
Tokat Duvar Kağıdı
YAZARLAR