UFUK ALTAY: BU SEÇİME FAVORİ ADAY OLARAK GİRİYORUZ.

25.03.2019 - Pazartesi 07:24

31 Mart seçimlerine sadece bir hafta kala muhtar adayları da son sürat seçim çalışmalarına devam etmekte.Değişik zamanlarda muhtar adayları ile yaptığımız görüşmelere bir yenisini de Soğukpınar Mahallesi Muhtar adayı UFUK ALTAY ile gerçekleştirdik.

TOKAT NET HABER : Ufuk Bey, sizleri biraz daha yakından tanıyabilir miyiz?

1967 Tokat doğumluyum. Tokat’ta 20 yıl değişik işletmelerde kurum yöneticiliği yaptım.. Şu an Erenler Market’te yönetici pozisyonunda çalışmaktayım.Evli ve iki çocuk babasıyım.. Mahallemizden hiç bir zaman kopmadık. Yeri geldi mahallemizin sorunlarını çözmeye yardımcı olduk.  Mahallemizde bir yenilik isteyen mahalle sakinlerinin, dostlarımızın,arkadaşlarımızın vermiş olduğu destekle de muhtarlığa aday oldum. Aday olduğum tarihten beri mahalle halkımın büyük bir teveccühüne nail oldum. Şimdiden bütün adaylara da başarılar diliyorum.

TOKAT NET HABER : Neden muhtarlık ?

Ben, Soğukpınar Mahallesinde doğdum ve büyüdüm. Hâlâ da burada yaşamaktayım. İnsanlarla aramdaki ilişki her zaman iyi olmuştur. Çünkü insanlarla iyi geçinmeyi, dostça yaklaşmayı severim, ikili ilişkilere her zaman önem gösteririm. Çevremdeki insanlar tarafından sevildiğimi biliyorum çünkü bunu bana hissettiriyorlar. Sevilmemdeki en büyük sebeplerden birisi de her konuda tanıdıklarıma veya tanımadıklarıma yardıma muhtaç iseler yardımcı olmamdır. Bu yüzden belirtmiş olduğum gibi çevremde dostum çoktur. Artık kendimi tamamen buna adamak istediğim için, Soğukpınar Mahallesi ve vatandaşlarını, büyüdüğüm ve özellikle sevdiğim için daha iyi bir yere getirmek istiyorum. Mahalle, küçük bir topluluktan oluşan büyük bir aile demektir. Bizim için her zaman aile ve sağlık ön plandadır. Benim yaşadığım mahallede yaşayan her kimse benim ailemden birisidir. Ben mahalle kültürünü bu şekilde görüyorum. İnsanlarla iç içe olmak, aile olmak çok güzel bir şey. Yaşadığımız yeri daha iyi bir hale getirmek hepimizin görevidir. Ben de mahallemi en iyi hale ve hak ettiği yere getirmek istiyorum. Var olan tüm sıkıntıları veya vatandaşın sıkıntısını gidermek istiyorum. Dediğim gibi, aslında bu hepimizin yapması gereken görev. Ben de bu görevde mahalle halkına öncülük etmek istiyorum.Tabi ki aklımda bir takım şeyler var. Herkesten önce daha demin belirtmiş olduğum gibi ilk olarak öncü kişinin yapması gereken şeylerdir. Bu öncü kişi Mahalle Muhtarıdır.  Sıkıntılara çözüm bulmak zor değil. Yeter ki bunlara çözüm bulma arayışına girelim. İşte ben de muhtar olduğum takdirde ilk olarak böyle basit sorunların üstesinden geleceğim. İlk olarak bunların arayışında olacağım. Soğukpınar Mahallesindeki en büyük gayem, mahallemizi hak ettiği yere taşımak. Kısacası ben, mahallenin eksiği varsa, isteği varsa bunların doğrultusunda çözüm odaklı hareket edeceğim.

Biz  de TOKAT NET HABER  ailesi olarak önümüzdeki hafta  yapılacak olan seçimlerde size başarılar dileriz.

HABER MERKEZİ

YORUM YAZ
Tokat Duvar Kağıdı
YAZARLAR