TOKAT'TA YÜZ YÜZE EĞİTİM BAŞLADI

21.09.2020 - Pazartesi 14:59

Tokat'ta ilkokul birinci sınıf, okul öncesi ve özel eğitim öğrencileri olmak üzere toplam 16 bin 050 öğrenci yüz yüze eğitime başladı.

Yüz yüze eğitimin ilk günü 75. Yıl Zübeyde Hanım Anaokulunda yapılan programla başladı. Programa Belediye Başkanı Sayın Av. Eyüp Eroğlu, Vali Sayın Dr. Ozan Balcı, Milli Eğitim Müdürü Sayın Murat Küçükali, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Yüz yüze eğitimin ilk günü Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk'un talimatları doğrultusunda ilk teneffüs 40 dakika olarak belirlendi. 40 dakikalık teneffüste öğrencilere Tokat'ın meşhur üzüm tarhanası dağıtıldı.

Öğrencilere kitap hediye eden Vali BALCI; "Yüz yüze eğitim ilimizde ve tüm Türkiye'de tüm tedbirler alınarak başladı. Çocuklarımız heyecanlı, öğretmenlerimiz hazır. Yeni eğitim öğretim dönemimiz öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize hayırlı olsun." dedi.

Öğrencilere ilk teneffüslerinde Tokat'ın meşhur üzüm tarhanasını ikram eden Belediye Başkanı EROĞLU; "Çocuklarımızın okullarındaki ilk günleri tatlı geçsin, ağızları tatlansın diye Tokat'ımızın üzüm tarhanasından ikram ettik. İnşallah yeni eğitim öğretim yılımız çocuklarımız için hayırlı uğurlu olur." diye konuştu.

Milli Eğitim Müdürü KÜÇÜKALİ  ise yüz yüze eğitimin detaylarını paylaşarak şunları söyledi; "Öğrencilerimiz okula başladı. Hepsi çok heyecanlı ve mutlu. Çocuklarımız İlk haftalarını uyum haftası olarak geçirecek ve haftada bir gün okula gelecekler. Sınıfları iki gruba böleceğiz, her grup bir gün gelecek.  İkinci hafta her öğrenci iki gün gelecek, yine iki gruba bölünecek sınıflar. Pazartesi salı ders olacak, çarşamba okulun dezenfekte edilmesi için boş olacak. Perşembe cuma yine ders olacak.  Günde 5 saat ders olacak, ders saatleri 30 dakika teneffüs araları 10 dakika olacak. 12:30'da çocuklar okuldan ayrılmış olacaklar. Taşıma planları yapıldı, taşımalı öğrencilere yemek verilmeyecek. Kantinler açık olmayacak.  Çocuğun okula devamı Veli'nin isteğine kalmış, veli isterse çocuğunu gönderecek istemezse göndermeyecek. Yüz yüze eğitimle beraber uzaktan eğitim de devam edecek. Okullarımızda tüm tedbirler alındı; Acılan tüm okullarımıza ateş ölçer verildi, okullarımıza maskeler gönderildi, dezenfektan üniteleri yerleştirildi, el ve yüzey dezenfektanları gönderildi, sosyal mesafeye göre oturma planları yapıldı, temassız oyun alanları çizildi, okullarımız eğitim öğretime hazır. . 2020-2021 eğitim öğretim yılımız öğrencilerimize ve öğretmenlerimize hayırlı olsun."

Anaokulu öğrencilerine yüz yüze eğitimin ilk dersinde öğretmenleri tarafından korona virüs anlatıldı ve uygulamalı olarak doğru şekilde el yıkama yöntemleri öğretildi. Ardından öğrencilerimiz, temassız oyunlar oynayarak ilk okul günlerini tamamladı.

HABER MERKEZİ

YORUM YAZ
Tokat Duvar Kağıdı
YAZARLAR