TOKAT’TA EĞİTİM YATIRIMLARI DEVAM EDİYOR.

19.11.2020 - Perşembe 21:13

Vali Dr. Ozan Balcı, “Eğitim Tokat” kapsamında yapımına devam edilen yatırım çalışmalarını Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali ile yerinde inceleyerek çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

İnşaatında son aşamaya gelinen, kademeli şekilde eğitime hazır olan Tokat Uluslararası Proje İmam Hatip Okulu Kompleksinde incelemelerde bulunan ve yetkililerden bilgi alan Vali Dr. Ozan Balcı, 32 derslik, 200 erkek, 200 kız öğrencinin barınacağı pansiyon, kapalı ve açık spor kompleksi, kütüphanesi ile eğitim verecek okulun yapımında emeği geçenlere teşekkür etti.
Eğitim yatırımları kapsamında Organize Sanayi Bölgesinde yapımı devam eden OSB Anaokulu inşaatında incelemelerde bulunan Vali Dr. Ozan Balcı, “Çalışan kadınlarımızın hayatını ve yaşamını kolaylaştırmayı önemsiyoruz. Kadının gücü OSB’nin gücü. Kadına inanç, Türkiye’nin geleceğine inançtır.” dedi.
Vali BALCI, devletimizin milletimizin imkanları ile eğitim yatırımları kapsamında Tokat genelinde 2 yıl içerisinde 70 okulun yıkılıp depreme dayanıklı olarak yeniden inşa edileceğini, 80 okulun da güçlendirilmesinin yapılacağını, ayrıca yeni eğitim yatırımları kapsamında ilimiz genelinde Özel Eğitim Uygulama Okulu, Özel Eğitim Meslek Okulu, Özel Eğitim Anaokulu binaları kazandırılacağını belirterek, “Özel eğitime ihtiyacı olan çocuklarımızı önemsiyoruz ve destekliyoruz.”dedi.
Eğitim yatırımları kapsamında son olarak 24 derslikli, kütüphanesi, konferans salonu, laboratuarlar ve bilişim atölyesi ile eğitime hazır olan Şehit Piyade Teğmen Sinan Bilir Ortaokulunu ziyaret ederek, bilgi alan Vali BALCI, geçtiğimiz yıl Barış Pınarı Harekatında Suriye’de şehit olan Sinan Bilir’in adının okulumuzda yaşayacağını belirterek, şehidimize Allah’tan rahmet diledi.

HABER MERKEZİ

YORUM YAZ
Tokat Duvar Kağıdı
YAZARLAR