TOKAT MTAL MEZUNLARI ALANLARIYLA İLGİLİ İŞLERE YERLEŞİYOR

03.07.2020 - Cuma 11:55

okat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Makine Alan mezunu gençler alanlarıyla ilgili işlere yerleşiyor.

2019 yılı mezunlarında Enes Yılmaz ve Hamdi Enes Metalsan Kalıp Ekstrüzyon işletmesinde çalışmaya gitti. Mezun gençler yola çıkmadan önce okul idareci ve öğretmenleriyle vedalaşmak için ziyarette bulundu.

Tokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Ali Vanlıoğlu mezun öğrencilere tavsiyelerde bulundu. “Sevgili gençler okulumuzda iyi bir eğitim aldınız. Mesleğinizle ilgili bir alanda çalışmaya gideceksiniz. Bizleri ve öğretmenlerinizi güzel bir şekilde temsil edin! İşinize odaklanın, tecrübe kazanın. Biz okulumuzdan birçok işletmeye teknik elemanlar gönderdik. Bütün mezun gençlerimizden olumlu görüşler almak bizi mutlu etti. Sizlerde ahlakınız ve mesleki becerilerinizle bizi utandırmayacaksınız. Mezun ettiğimiz öğrenciler kolay iş buluyorlar. Bazıları mesleklerinden farklı alanlara kayarak kaybediyor. Sizler sabırlı olun. Çalıştığınız işletmeyi benimseyin ve sürekli kendinizi geliştirin.” Dedi.

Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Dernek Başkanı Müslim Kaçmaz ise “Mesleki eğitim sorunlarını uygulayıcılar olarak çok yakından biliyoruz. Mesleki eğitimin erken yaşlardan başlaması çok önemli.  Ama değerli gençler sizler iyi bir eğitim aldınız. Tavsiyelere uyunuz.” Dedi.

HABER MERKEZİ

YORUM YAZ
Tokat Duvar Kağıdı
YAZARLAR