TOKAT İŞKUR’DAN ÇEVRİMİÇİ ETKİNLİK

19.06.2021 - Cumartesi 00:58

Tokat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“ Tokat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Turhal İŞKUR Hizmet Merkezi ve Erbaa İŞKUR Hizmet Merkezi olarak temel amacımız; ilimizde insan kaynaklarının en doğru şekilde kullanılmasını, istihdamın korunmasını ve istihdamın artırılmasını sağlamaktır. Bu amaçla ilimizde toplam 73 personelimiz ile işverenlerimize, iş arayanlarımıza ve öğrencilerimize yüz yüze, e posta veya telefon aracılığı ile hizmet verilmekte, en ufak bir hizmet aksaması olmaması amacıyla azami gayret gösterilmektedir.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na bağlı olarak çalışan Kurumumuz, Pandemi sürecinde ilimiz genelinde istihdam sayısının azalmaması amacıyla mesai mehfumu gözetmeksizin çalışmaktadır. Pandemi döneminde Kurumumuz kısa çalışma ödeneği ve nakdi ücret desteği ile işverenlerimizin şu sıkıntılı süreçte personel maliyetini minimize etmeye çalışmış; işini kaybeden vatandaşlarımıza da işsizlik sigortası ve işsizlik sigortasını almayı hak edecek prim günü olmayan vatandaşlarımıza da belirli şartların sağlanması koşulu ile nakdi ücret desteği bağlayarak geçici gelir desteği sağlanmıştır.

Normalleşme dönemine geçtiğimiz Haziran ayında ise Tokat İŞKUR olarak temel gayemiz işverenlerimize hızlı bir şekilde ulaşmak ve devletimizin destek ve teşvikleri konusunda kendilerini bilgilendirmektedir. Bu gaye doğrultusunda 2019 yılında İl Müdürlüğümüz bünyesinde kurulan Tokat İli İnsan Kaynakları Platformu tüm imkânları kullanarak işverenlerimize, insan kaynakları uzmanlarımıza ve muhasebecilerimize ulaşmaya çalışmaktadır. E posta ile platform üyelerine bilgilendirme mailleri gönderilmekte, onlardan e posta ile gelen sorulara cevap verilmekte, işverenlerimiz telefonla aranarak İŞKUR’un hizmetleri hakkında bilgilendirilmektedir. Şu an itibariyle 64 firma platform dahildir. Tokat İŞKUR olarak hedefimiz 2021 yılı sonuna kadar bu sayımızı 100’e çıkarmaktır. İsteyen işverenimiz platformumuza katılım sağlayabilmektedir.

Pandemi nedeniyle yüz yüze toplantı düzenlemenin katılımı azaltabileceği düşüncesi ile Tokat İli İnsan Kaynakları Platformu çalışmaları kapsamında Haziran ayında çevrimiçi uygulaması üzerinden 2 farklı “Online İşveren Buluşması” etkinliği gerçekleştirilmiştir.

İlk etkinliğimiz 10.06.2021 tarihinde “İŞKUR’un İşverenlere Yönelik Destekleri” temalı olmuştur. Etkinlik kapsamında iş ve meslek danışmanlarımız tarafından Kurum hizmetlerimiz etkinliğe katılım sağlayan işverenlerimize, insan kaynakları uzmanlarımıza ve muhasebecilerimize anlatılmıştır.

İkinci etkinliğimiz ise 17.06.2021 tarihinde “SGK’nın Prim Destekleri” temalı yapılmıştır. Etkinlik kapsamında Tokat SGK İl Müdür Yardımcısı Hulusi YİĞİT tarafından katılımcılar SGK pirim destekleri konusunda bilgilendirilmiştir. Etkinlik sonunda Tokat İli İnsan Kaynakları Platformu faaliyetlerine katılım ve katkılarından dolayı Tokat SGK İl Müdür Yardımcısı Hulusi YİĞİT'e İl Müdürümüz Bekir FINDIK tarafından teşekkür belgesi taktim edilmiştir.

Tokat İli İnsan Kaynakları Platformu olarak işverenlere yönelik hizmetlerimizi şu süreçte e posta, telefon ve çevrimiçi toplantılar düzenleyerek sürdürmekle birlikte; Pandemi koşullarının el vermesi durumunda yüz yüze toplantı ve etkinlik düzenlemeye devam edeceğiz. Tokat İli İnsan Kaynakları Platformu olarak tüm işverenlerimize bereketli kazançlar diler, platform faaliyetlerimizi takip etmelerini ve etkinliklerimize katılmalarını öneriyoruz.”

HABER MERKEZİ

YORUM YAZ
Tokat Duvar Kağıdı
YAZARLAR