TOGÜ "Uluslararası Öğrenci Etkinliği" Düzenledi.

25.11.2019 - Pazartesi 21:52

Tokat Gazi Osman Paşa Üniversitesi Uluslararası Öğrenci Koordinatörlüğü tarafından 36 Ülkeden gelen öğrencilerin kendi ülkelerine ait yemek ve kültürlerini tanıtmak amacıyla Cumhuriyet meydanında etkinlik düzenlendi.

Etkinliğe Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat Milletvekili Av. Mustafa Arslan, Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, İdare Mahkemesi Başkanı Erkan Ceylan, Rektör Prof. Dr. Bünyamin Şahin, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, Rektör Yardımcıları, Fakülte dekanlarımı, akademisyenler, daire amirleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Üniversitede öğrenim gören Ziraat Fakültesi öğrencisi Somali’li Muhammed Dirise Uluslararası Öğrenciler adına yapmış olduğu konuşmada "Tokat Gazi Osman Paşa Üniversitesinde öğrenci olmaktan dolayı çok mutlu olduklarını belirterek, kendilerine üniversite çalışanlarının her konuda yardımcı olduklarını Tokat halkının da kendilerine samimi ve candan davrandıklarını belirterek Rektörümüz Prof. Dr. Bünyamin Şahin’e ve Uluslararası Öğrenci Koordinatörü Doç. Dr. Fatih Yılmaz’a teşekkürlerini sundu.

Rektör Prof. Dr. Bünyamin Şahin yaptığı konuşmada "Rektörlük görevine atandıktan sonra Uluslararası Öğrenci Koordinatörlüğünü kurarak 36 ülkeden 1024 öğrenciyi üniversitemize kavuşturduk, bu sayının dört sene içerisinde 5000 öğrenciye çıkarmak istiyoruz. Bu etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür ediyor öğrencilerimize başarılar diliyorum. Dedi.

Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu konuşmasında Uluslararası Öğrencileri şehrimizde ağırlamaktan çok mutlu olduklarını belirterek öğrencilerin Üniversitemize gelmelerinde öncülük eden rektörümüze ve idarecilere teşekkür etti.

Tokat Milletvekili Av. Mustafa Arslan ise bu tür etkinliklerin şehrimizi, üniversitemizi ve ülkemizin tanıtılmasında büyük katkılarının olduğunu belirterek, her öğrencinin kendi ülkelerinde şehrimizi en iyi şekilde anlatacaklarına emin diyerek etkinliği düzenleyenlere teşekkür etti.

Vali Dr. Ozan Balcı ise Uluslararası Öğrencilerin şehrimizde, Tokat Gazi Osman Paşa Üniversitesinde öğrenim görmelerinden dolayı çok mutlu olduğunu belirterek her bir öğrencinin ülkemizi kendi ülkelerinde en iyi şekilde tanıtacaklar, onları şehrimizde ağırlamaktan çok memnunuz. Bu etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Dedi.

Çat ‘dan gelen öğrencilerimiz ülkelerine ait dans gösterilerinin ardından, protokol tarafından etkinlik stantlarının açılışı yapılarak Uluslararası öğrencilerimiz kendi ülkelerine ait hazırlamış oldukları yemeklerin sunumlarını protokole ve vatandaşlara tattırdılar.

HABER MERKEZİ

YORUM YAZ
Tokat Duvar Kağıdı
YAZARLAR