PARTİMİZ 28 YAŞINDA

29.01.2021 - Cuma 21:40

Büyük Birlik Partisi Tokat İl Başkanı Mustafa OMALAR partisinin 28. kuruluş yıldönümü münasebetiyle bir basın açıklaması yayınladı.

Açıklamasında OMALAR ;

Türk siyasi hayatına yeni bir anlayış getirmek iddiası ile kurulan ve çeyrek asrı geride birakan  partimiz 28 yaşındadır.

6 Aralık 1992 yılına Söğüt özünde Dünyaya ilan edilen; tarihi manifesto niteliği taşıyan, liberal kapitalist sisteme, soğuk savaş sistemine, bunların egemen dönemlerine ve soğuk savaşın bitmesi ile dünya imparatorluğuna soyunan  A.B.D nin   “Yeni Dünya Düzeni” adlı küresel, hegomonik emperyal politikasına temel bir itiraz ve karşı çıkışta olan  “Milli Mutabakat” çağrısında vücut bulan güçlü bir iradenin sonucunda 29 Ocak 1993 tarihinde; Yerli ve Milli, Bağımsız ve Bağlantısız “Bin yıllık terkibin ihya hareketi” şiarı ile Büyük Birlik Partisi şehit liderimiz Muhsin YAZICIOĞLU ve arkadaşları tarafından kurulmuştur.

Büyük Birlik Partisi “ kökleri mazide olan ati”  nin bir tezahürü olarak kurlan, halkın her zaman sevgisine mazhar olmuş; tüm Türkiye'nin birliğini savunan, ancak gönül coğrafyası “Al bayraktan Gök bayrağa” uzanan, mazlumların umudu, Nizam-ı Alem Ülküsünün yılmaz savunucusu, “Emrolunduğun gibi dost doğru” olmayı şiar edinmiş; her zaman ve her yerde bir özgül ağırlığı olan, Allah rızası için siyaset yapmayı ilke edinmiş, ülkenin refahı ve huzuru için proje ve ar-ge faaliyetleriyle sağlam ve istikrarlı yapısı olan bir partidir.

Her seçimde halkın önüne çıkarken bir çok kurtuluş reçetesiyle olabilecek projeler ile halkımızla buluşmuştur.

Şöyle ki ;

1-Sınavsız Üniversite

2- Askeri ücret

3- Terörist ve caniler için idam.

4- KAP (Kalkınan Anadolu Projesi)

5- Yeni Anayasa Projesi.

6- Terörle mücadele projesi.

7- Bizim Türkiye Projesi.

8- GÖR Projesi

gibi partimizin AR-GE birimi tarafından ülkemiz meselelerinin çözümü noktasında üretmiş olduğu çokça projelerden söz edebiliriz.  Ülkemiz sorunlarının çözümüne katkı sunmaya yeni projeler ile devam edecektir.  Tüm zorluklara rağmen 28 yıldır necip Türk Milleti'ne hizmet yolunda hiçbir iç ve dış kaynaktan yardım almadan ayakta olan partimiz bundan sonra da Nizam-ı Alem ve İlayı Kelimetullah yolunda mazlumların umudu olmaya devam edecektir.

Hain bir suikast sonucu şehit edilen merhum liderimiz Muhsin YAZICIOĞLU ve yol arkadaşları başta olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet ve şükranla yad ediyorum.

Kuruluşundan bu güne kadar partimizin her kademesinde görev yapmış dava arkadaşlarımıza ve ağabeylerimize şükranlarımı sunuyorum.”dedi.

HABER MERKEZİ

YORUM YAZ
Tokat Duvar Kağıdı
YAZARLAR