PANDEMİ GÜNLERİNİN EN GÜZEL HEDİYESİ "KİTAP"

26.05.2020 - Salı 18:37

Okumaya ve okutmaya gönül vermiş olan İlimiz İşitme Engelli Yazarı Turan YALÇIN “Pandemi Günlerinin en güzel hediyesi kitap hediye etmek” dedi.

Çevresine  bugünlerde  yaşlı ve gençlere kitap hediye etmenin öneminden bahsettiğini  kendisinin de  gençlere ve yaşlılara kitap hediye ettiğini söyleyen Yalçın, bu çağrısına kulak veren  İstanbul’da faaliyet  gösteren  Yaşam medikal sahibi Pazarlı Taner Yalçın’ın kulak vererek  “ Sen kafadan Engellisin” kitabından 100 tane alarak Pazar’da  gençlere hediye ettiğini bundan da çok büyük mutluluk duyduğunu belirtti. Kitabı hediye ettiği kişilerden çok güzel dönüşler aldığını da vurgulayan Yalçın, “Kitabı okuyanlar  hemen  sevdiklerine de okutacaklarını, okul açıldığı zamanda  öğrencilerine tavsiye edeceklerini  söylediler. Kitabın kahramanlarının başarısını  örnek aldıklarını ve  oradaki önerileri uygulayarak gelişmeye çalışacaklarını vurguladılar. Hatta Tokat’ta   okuyan  bazı Üniversitelilere  vermiştim memlekette ailelerine okuttuklarını belirterek  sosyal medyadan bana ulaşıp teşekkür ettiler. Bazıları da çevrelerine hediye ettiler. Bir yazarı mutlu eden de budur ” dedi.

Yaşam medikal Sahibi Taner Yalçın da “ Ben hep okuyarak geliştim.  Turan amcamın verdiği kişisel gelişim dergi ve kitapları  ufkumu açtı. Kendime söz vermiştim. İlerde beni geliştiren kitapları  maddi imkanım olursa alarak gençlere  bol bol  hediye edeceğim diye. Bugün bunu gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyorum. Kızım Duru başta olmak üzere akrabalarımızın  çocuklarının da kitap okumayı  seven insanlar olarak yetişmesine gayret edeceğim” dedi.

Yalçın kitap hediye etme konusunda şunlar söyledi:  “Liselerde yaptığım konuşmalarda mutlaka en çok okuyan 3 veya 5 öğrenciye  kitap hediye ederek onlardan en az 5 veya 10 öğrenciye okutmalarını  sözü alıyorum.  İmkanım   en  fazla 3 veya 5  Kitap hediye etmeye  yetiyor. Okullar ve maddi durumu iyi olanlarda  gücü oranında  geliştiren kitapları alsa bizde onlar adına hediye etsek   okumayı topluma   fert fert  aşılayabiliriz.Bu  konuda beni anlayarak  hemen harekete geçen ve uygulayan  Yeğenim Taner Yalçın’a teşekkür ederim .  Pandemi günlerinde dışarı çıkamayanlara  kitap  ulaştırılması   projesinin de  çok güzel bir proje olduğuna inanıyorum. Bu  projenin yaz  boyunca uygulanması  gençlere faydalı olacak mutlaka . Bu konuda valimizi tebrik ederim” dedi.

HABER MERKEZİ

YORUM YAZ
Tokat Duvar Kağıdı
YAZARLAR