OKUMUŞ; MAHALLEMİZDE ÇÖZÜLMEMİŞ SORUN KALMAYACAK

05.03.2019 - Salı 15:21

2019 Mart Yerel Seçimlerine 1 Yıl kala Bahçelievler Mahallesi Muhtarlığı için adaylığını açıklayan Mustafa OKUMUŞ ile seçimlere sayılı günler kala verimli bir röportaj gerçekleştirdik.

Tokat Net Haber : Sayın OKUMUŞ, öncelikle sizi tanıyabilir miyiz?

1983 yılında Tokat’ta doğdum.Tokat’ta 15 yıldır esnaflık yapmaktayım.. Evli ve 3 çocuk babasıyım.  Doğduğum günden bu yana Bahçelievler Mahallesinde ikamet etmekteyim. Mahallemizden hiç bir zaman kopmadık. Yeri geldi mahallemizin sorunlarını hep çözmede yardımcı olduk. Bunun için mahallemizde bir yenilik isteyen mahalle sakinlerinin vermiş olduğu destekle muhtarlığa adaylığımı açıklıyorum. Şimdiden çıkacak olan adaylara da başarılar diliyorum.

 Tokat Net Haber : Neden muhtar olmak istediniz?

Ben, Bahçelievler Mahallesinde doğdum ve büyüdüm. Hâlâ da burada yaşamaktayım. İnsanlarla aramdaki ilişki her zaman iyi olmuştur. Çünkü insanlarla iyi geçinmeyi, dostça yaklaşmayı severim, ikili ilişkilere her zaman önem gösteririm. Çevremdeki insanlar tarafından sevildiğimi biliyorum çünkü bunu bana hissettiriyorlar. Sevilmemdeki en büyük sebeplerden birisi de her konuda tanıdıklarıma veya tanımadıklarıma yardıma muhtaç iseler yardımcı olmamdır. Bu yüzden belirtmiş olduğum gibi çevremde dostum çoktur. Artık kendimi tamamen buna adamak istediğim için, Bahçelievler Mahallesi ve vatandaşlarını, büyüdüğüm ve özellikle sevdiğim için daha iyi bir yere getirmek istiyorum. Mahalle, küçük bir topluluktan oluşan büyük bir aile demektir. Bizim için her zaman aile ve sağlık ön plandadır. Benim yaşadığım mahallede yaşayan her kimse benim ailemden birisidir. Ben mahalle kültürünü bu şekilde görüyorum. İnsanlarla iç içe olmak, aile olmak çok güzel bir şey. Yaşadığımız yeri daha iyi bir hale getirmek hepimizin görevidir. Ben de mahallemi en iyi hale ve hak ettiği yere getirmek istiyorum. Var olan tüm sıkıntıları veya vatandaşın sıkıntısını gidermek istiyorum. Dediğim gibi, aslında bu hepimizin yapması gereken görev. Ben de bu görevde mahalle halkına öncülük etmek istiyorum.

Tabi ki aklımda bir takım şeyler var. Herkesten önce daha demin belirtmiş olduğum gibi ilk olarak öncü kişinin yapması gereken şeylerdir. Bu öncü kişi Mahalle Muhtarıdır.  Sıkıntılara çözüm bulmak zor değil. Yeter ki bunlara çözüm bulma arayışına girelim. İşte ben de muhtar olduğum takdirde ilk olarak böyle basit sorunların üstesinden geleceğim. İlk olarak bunların arayışında olacağım. Bahçelievler Mahallesindeki en büyük gayem, mahallemizi hak ettiği yere taşımak. Kısacası ben, mahallenin eksiği varsa, isteği varsa bunların doğrultusunda çözüm odaklı hareket edeceğim.

Bizde TOKATNETHABER  ailesi olarak yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimi için size ve tüm adaylara başarılar dileriz.

HABER MERKEZİ

YORUM YAZ
1 YORUM
Tokat Duvar Kağıdı
YAZARLAR