Niksar Belediyesinden Hayvan Barınağı Hakkında Açıklama

19.08.2019 - Pazartesi 18:56

Niksar Belediye Başkanı Özdilek ÖZCAN Dün sosyal medyada Hayvan barınağı ile ilgili yapışan paylaşımla ilgili yine sosyal medya hesabından yazılı bir açıklama yayınladı.

Dün akşam saatlerinde sosyal medyada yer verilen paylaşımla alakalı gerekli tahkikat yapılmış olup bunun sonucunda;Niksar Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi, Belediyemiz 1. Sınıf Hayvan Kesimhanesine yakın konumda bulunmaktadır. Kurban bayramının ardından kesim yaptıran vatandaşlarımızın tel örgünün üzerinden barınağa (büyük hayvan fetüsü, Küçük hayvan fetüsü, hayvan tırnağı vb.) hayvan bacağı birileri tarafından atılması ile ilgili araştırmalar yapılmaktadır.
Paylaştığımız fotoğraftan da köpeğin önünde bulunan ve görüntüde yavru köpek olarak iddia edilen cismin büyükbaş hayvan bacağı olduğu açıktır.
Bunun haricinde Niksar Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi yetişkin hayvanlar ayrı bir bölmede, yavru hayvanlar ayrı bir bölmede yer almaktadır. Yavru bir hayvanın yetişkin hayvanların içerisine girmesinin mümkün olmadığı ayrı bölmelerdedir.
Burada sağlıklı hayvanların hem maddi şartlar hem de hayvanların refahı açısından bulunması uygun değildir. Sağlıksız hayvanların tedavi, aşılama, kısırlaştırma, küpeleme ve mikroçip takmak için Niksar Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi’nde bulunmaktadır. İşlemleri bittikten sonra kanunlara uygun olarak alındığı ortamlara bırakılmaktadır. Bu işlemler tarafımızdan kayıt altına alınmaktadır.
Bizim amacımız Niksar Belediyesi olarak bu canlıları burada toplamak değil aksine sağlığına kavuştuktan sonra sahiplendirme yapıp bir yuva bulmak ya da doğal ortamına bırakmaktır.
Bizler günlük olarak hayvanlarımıza gereken yiyeceği temin ediyoruz. Önceki açıklamada belirttiğimiz gibi Allah’ın bizlere emaneti olan sokak hayvanlarımızın en iyi şekilde bakımının yapılmasını önemsiyoruz.
Arzu eden vatandaşlarımızı gün içerisinde istedikleri saatte, Niksar Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakımevine davet ediyoruz. Niksar Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi herkesin ziyaretine açıktır.
Saygılarımla..
İnş.Müh.Özdilek ÖZCAN
Niksar Belediye Başkanı

HABER MERKEZİ

YORUM YAZ
Tokat Duvar Kağıdı
YAZARLAR