MHP’den Barış Pınarı Harekatına Destek

14.10.2019 - Pazartesi 16:47

Milliyetçi Hareket Partisi Tokat İl Genel Meclisi Grup Başkan Vekili Veli GÖKYILDIZ grubu adına yazılı bir basın açıklaması yaptı.

Gökyıldız açıklamasında, “tüm dualarımız Mehmetçiğimizin muvaffakiyeti ve şanlı ordumuzun zaferi üzerine kuruludur” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Tokat İl Genel Meclisi Grup Başkan Vekili Veli Gökyıldız’ın parti grubu adına yaptığı yazılı açıklamanın tamamı ise şu şekilde aktarıldı.

Barış Pınarı Harekatı, bütün vatandaşlarımızın selamet, huzur ve sükunu olmak üzere Suriye vatandaşı kardeşlerimizin hürriyet, esenlik ve güvenliğinin temini açısından büyük önem arz etmektedir. Kürt kökenli vatandaşlarımızı asla temsil etmeyen bölücü terör örgütü PKK-PYD militanları ile bin yıllık kardeşlik hukukumuzun ayrılmaz parçası olan Kürt kökenli vatandaşlarımız arasındaki hayati farkı, teşkilatımız mensuplarının ve camiamızın titizlikle gözeteceklerinden asla şüphemiz yoktur. Dualarımız, ilham ve kudretini ecdadından alan şanlı ordumuz ve kahraman Mehmetçiğimizin muvaffakiyet ve zaferi içindir. Meşruiyetini uluslararası hukuktan alan ve aynı zamanda Türkiye'nin güney sınırlarının güvenliğini esas alan Barış Pınarı Harekatı'nın başarısı için bütün gücümüzle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve hükümetimizin yanındayız. Yüce Allah adalet terazisinden tarih boyunca sapmamış Türk milletini korusun ve yüceltsin. Ne mutlu Türk’üm diyene!

Haber: Taner YEŞİLSU

YORUM YAZ
Tokat Duvar Kağıdı
YAZARLAR