Memleketimizin Toprağını Korurken Çiftçimizi Zenginleştireceğiz”

09.12.2019 - Pazartesi 23:13

Vali Dr. Ozan Balcı, Orman İşletme Müdürlüğüne ait Merkez Fidanlığında incelemelerde bulundu.

Mevcut üretim alanları ile yeni üretim alanlarında incelemelerde bulunan Vali Dr. Ozan Balcı, Fidanlık Şefi Salih Eraydın’dan bilgiler aldı.

Orman Tokat kapsamında 200 bin kuşburnu, 250 bin ceviz, 2 bin karadut, 15 bin akdut fidanı, 10 bin mürver, 5 bin sumak, 10 bin iğde, 10 bin kızılcık yetiştirildiğini ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Vatanımızı, milletimizi, memleketimizi seviyoruz. Doğayı seviyoruz, çevreyi seviyoruz. Memleketin milletin geleceğine inanıyoruz. Bu fidanlar memleketin taşına toprağına, kurduna kuşuna, börtüsüne böceğine, havasına suyuna katkı sağlayacak. Çiftçimizi zenginleştirecek.” dedi.

“Tarımın dostuyuz, çiftçinin dostuyuz.” diyen Vali Dr. Ozan Balcı, “Tarım Tokat ve Orman Tokat projeleri birlikte yürütülüyor. Çok kıymetli mühendislerimiz, çiftçilerimiz, işçilerimiz var. Onların alın teriyle göz nuruyla bu fidanlar büyüyor. Bu fidanlarımızı topraklarımızla buluşturacağız. Hem memelimizin doğasını, toprağını, suyunu koruyacağız, hem de çiftçimizi zenginleştireceğiz.” dedi.

70 Bin Ceviz ile Niksar Cevizinin Geleneksel Damak Tadı Korunacak

Tokat’ın büyük bir meyve potansiyeli olduğunu kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, “70 bin tane yetiştirdiğimiz cevizimizi Niksar ceviz kalemi ile aşılayacağız. Niksar’ın geleneksel damak tadının koruyacağız.” dedi.

Vali Dr. Ozan Balcı, yapılan çalışmalarda emeği geçenlere teşekkür ederek, işlerinde kolaylıklar diledi.

HABER MERKEZİ

YORUM YAZ
Tokat Duvar Kağıdı
YAZARLAR