MANSUR YAVAŞ'TAN ZİLE YE DESTEK

09.12.2019 - Pazartesi 23:17

Ankara Büyük Şehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Zile Belediye Başkanı Şükrü Sargın ve Tokat Milletvekili Kadim Durmaz' ı belediyede ki makamında misafir etti.

Samimi bir ortamda geçen görüşmede Başkan Yavaş Zile'nin önemli bir tarihi şehir olduğunu ifade ederek "Zile ile Beypazarı birbirine çok benziyor. Orada ki deneyimlerimi sizinle paylaşmak isterim. Zile deki çarşı mahalle bedesten kültürü aynı. Hatta Beypazarın da da cenazeler Zile gibi çarşıdan geçirilerek musallada kılınır. Zile de satılacak mahalli ürünleri çoğaltmanız gerekli. Kent müzenizi kalenizi bir an önce canlandırın. Biz destek anlamında elimizden ne geliyorsa yaparız"dedi

Zile Belediye Başkanı Şükrü Sargın da Zile'nin tarihi ve kültürel zenginliklerini, belediyenin genel, mali ve personel durumunu Başkan Mansur Yavaş'a anlatarak "Sizin tecrübeleriniz bizim için önemli, Başkentimizle kardeş şehir olmak onurdur. Mutlaka sizi ve ekibinizi Zilemize bekliyoruz. Yerinde incelemelerde bulunmanın daha sağlıklı olacağını ifade etti.

Tokat Milletvekili Kadim Durmaz da Büyükşehirin tüm çalışmalarını yakinen takip ettiğini ifade ederek Zile'ye maddi manevi destek olması konusunda Başkan Yavaş'tan rica da bulundu. Zile' nin tarih te çok önemli bir merkez olduğunu, Zilelilerin kadirşinas vatanına milletine bağlı çalışkan insanlar olduklarını belirterek "küçük dokunuşlarla Zilemiz kültür turizminde önemli bir pay alacaktır" dedi.

HABER VE FOTOĞRAF : YAŞAR ERKAN İÇEN

YORUM YAZ
Tokat Duvar Kağıdı
YAZARLAR