KUAFÖR ESNAFININ ÇAĞRISI "DUYUN SESİMİZİ"

04.11.2020 - Çarşamba 21:34

Tokat’ta faaliyet gösteren Kuaför ve Güzellik salon işletmeciliği yapan Salim Hanlı zor günlerden geçiyoruz diyerek birçok berber ve kuaför korona virüsü önlemleri kapsamında pek çok sektörde olduğu gibi güzellik salonları, kuaförler ve berberler olarak bu süreçten olumsuz yönde etkilendik ve etkilenmeye de devam ediyoruz dedi.

Hanlı, Pandemi döneminde iş yerlerini geçici süreliğine kapatan esnafların da, iş yerini açık tutup evine zar zor ekmek götürmeye, dükkan kirasını ve çalıştırdığımız elemanların ücretini çıkarmakta çok zorlanıyoruz. Bu yükün altından kalkamıyoruz artık. İlk başlarda bu hadiseye karşı direndik, birikimlerden harcayarak idare ettik. Ancak tüm esnaflarda olduğu gibi bizim de bu yükün altından kalkmamız zor olacaktır. Bilindiği gibi önümüz kış, Hem müşteri sayısındaki azalma hem de kış giderlerinin artması, aynı zamanda pandemiden dolayı malzeme türünün ve fiyatlarının artması biz güzellik salonları işletmecilerinin, kuaförlerin ve berberlerin belini bükmektedir. Bu koşullarda işimize devam edebilmek için ödenmesi mümkün olmayan faizle işlerimizi yürütmek zorunda kalacağız. Bu da bir sarmala dönüşecek ve Allah korusun beklenmedik felaketlere, sosyal yaralara neden olacaktır.

“Bizler devletimizden banka faizli kredi istemiyoruz, İhtiyacı olanlara faizsiz kredi, kredisi olanların faizlerinin kaldırılması ve devlete borcu olanların (SSK, BAĞKUR, VERGİ) borçlarının ötelenmesini istiyoruz. Borçlarını ödeyecek esnaflara da faizlerinin silinme imkânının tanınmasını, ayrıca mücbir sebepten iş yeri kapalı olan esnafımızın BAĞ-KUR ve SSK primlerinin de pandemi süresi boyunca alınmamasını talep ediyoruz” dedi.

HABER MERKEZİ

YORUM YAZ
Tokat Duvar Kağıdı
YAZARLAR