KELKİT VADİSİ & HAVZASI İÇİN BAKAN İLE GÖRÜŞÜLDÜ

23.02.2021 - Salı 21:45

Tokat/Erbaa İlçesinde faaliyete geçirileceği iddia edilen altın madeni konusunda Erbaa ve Kelkit Vadisi insanların çevre ve yaşam hassasiyetleri Enerji ve Tabii Bakanı Fatih ERDÖNMEZ’E aktarıldı

TOKAT MHP Milletvekili A.V Yücel BULUT ERBAA Belediye Başkanı ERTUĞRUL Karagöl ve TANOBA Belediye Başkanı Vural ÖZDEMİR ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Fatih Erdömez beyi makamında ziyaret ettiler.
23.Şubat 2021 Salı günü TOKAT M.H.P Millet vekili Sayın A.V Yücel BULUT Başkanlığında Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul KARAGÖL ve Tanoba Belediye Başkanı Vural ÖZDEMİR Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Sayın Fatih DÖNMEZ beyi makamında ziyaret ederek.
Erbaa da faaliyete geçirileceği iddia edilen altın madeni konusunda rahatsızlıklarını ve hassasiyetini aktardılar.
Milletvekili A.V Yücel BULUT ve Belediye Başkanları Enerji ve Tabbi Kaynaklar Bakanına Konunun hukuk çerçevesinde ve hemşehrinin ve Kelkit Vadisinde yaşayanların hassasiyetlerine uygun çözüm yolları konusundaki arayışlarını ve taleplerini aktardılar.
.
Aynı çerçevede Niksar ve Reşadiye İlçelerimizde faaliyet göstereceği iddia edilen maden işletmelerinin Vadiye ve bölgeye başta insan, bütün canlı varlıklarına olası verebilecek olumsuzluklardan bahsedildi. Ve en önemlisi bölgenin riskli fay hattının geçtiğini söylediler.
ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Fatih EERDÖNMEZ bey ziyaretten memnun olduğunu dile getirdi ve konu ile ilgileneceğini söyledi.
Milletvekili Yücel BULUT Bakan beye hemşerilerinin hassasiyetini paylaşan tavrı ve göstermiş olduğu konuk severliğine teşekkür ediyorum dedi. Ve konunun hep birlikte takipçisi olacaklarını ve hemşerilerini asla yalnız bırakmayacaklarını söyledi.
Haber Faik KAFALI
YORUM YAZ
Tokat Duvar Kağıdı
YAZARLAR