ESKİ KULÜP BAŞKANLARINDAN EROĞLU’NA TAM DESTEK

10.04.2021 - Cumartesi 14:34

Tokatspor’da bugüne kadar başkanlık görevi yürüten eski Kulüp başkanları bir araya gelerek ortak bir açıklama yaptı.

Açıklamada Eroğlu’na tam destek mesajı verildi

Tokatspor A. Ş. Başkanı Ufuk Akçekaya’nın Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu başta olmak üzere bazı belediye başkan yardımcıları ve işadamlarına yönelik sosyal medya üzerinden bazı iddialarının ardından Tokatspor’un eski başkanlarından da açıklama geldi. Tokat Belediyesi Hıdırlık Sosyal Tesislerinde gerçekleşen toplantıda bir araya gelen Tokatspor Kulübü eski başkanları Akçekaya’yı kınadı, Başkan Eroğlu’na destek verdi.

Toplantıya Ahmet Sami Ülkü, Emin Yılar, İbrahim Gündüz, H. Ahmet Bozlu, Kamil Fahri Özgen, Mehmet Aktürk ve Mustafa Şahin, Sadi İşeri katılırken Ahmet Arat, Muhsin Kurulay ve Hasan Hüseyin Koç ise toplantıya katılamazken destek mesajlarını iletti.

FAHRİ ÖZGEN: ÇİRKİN SALDIRILARI KINIYORUZ

Kulübün eski başkanları adına açıklamayı Kamil Fahri Özgen yaptı. Özgen “Son günlerde yaşanan ve Tokatspor üzerinden Belediye Başkanımız ve çalışma arkadaşlarını şehrimizde istihdam sağlayan, Tokat ekonomisine katkıda bulunan işadamlarımızı hedef alan çirkin saldırıları bizler Tokatspor’da muhtelif zamanlarda görev yapmış Kulüp Başkanları olarak kınıyoruz. İddia sahibi olan kişi önce Tokatspor Kulübünü şirketleştirmiş ve 3 yılda 3 defa Tokatspor’u küme düşürmüştür. Şirket, şahsa ait olduğundan kar ve zarar şirket sahibine aittir. Neredeyse şehrin yüzde 50’sinin oyları ile seçilmiş ve şehirde yediden yetmişe herkesin gönlünde taht kurmuş, sevgisini kazanmış belediye başkanına ve çalışma arkadaşlarına, şehrimizde istihdam sağlayan işadamlarına yapılan bu iftiralar, hangi partiden olursa olsun hangi görüşten olursa olsun hepimizi derinden yaralamıştır. Bu nedenle bizler değişik dönemlerde Tokatspor Kulüp Başkanlığı yapmış eski başkanlar olarak Belediye Başkanımızın ve kıymetli işadamlarımızın arkasında olduğumuzu ifade ediyor söz konusu A.Ş. Başkanını kınıyoruz” diye konuştu.

GETİRİSİNİ-GÖTÜRÜSÜNÜ HESAP EDECEKTİ

Açıklamaya ilave olarak sözlerine devam eden Kamil Fahri Özgen, “Her şeyin bir bedeli var. Bizler de yıllarca bu kulübe hizmet ettik. ‘Ben başkan olacağım’ diyerek elinizi kolunuzu sallayıp gelip başkan olamıyorsunuz. Bir yere başkan olduysanız buranın getirisini de götürüsünü de hesap edeceksiniz. Bu çocuk oyuncağı değil. Sen 1 yılda 3 defa takımı küme düşür sonra çık insanlara saldır. Bu saldırının cevabının tüm spor kamuoyuna sunuyoruz. Bunun değerlendirmesini de hepimiz yapalım. Tokat bir tane, Tokatspor bir tane. Biz her daim Tokatspor’un arkasındayız ve bütün Tokatlıların arkasındayız” dedi.

SAMİ ÜLKÜ: İNŞALLAH BİR KIVILCIM ATEŞLENİR
Ardından söz alan Sami Ülkü ise “Her işte bir hayır var diyorum. Bu arkadaşımızın böyle bir şey yapması beklide hayırlara vesile olur. Çünkü Tokat’ta Tokatspor’un devam etmesiyle alakalı buradaki arkadaşlarımızın ayrı bir isteği olmasa zaten bu kadar mücadele etmezdik. Biz her zaman takım yaşasın diye mücadele ettik. Kol kırıldı yen içinde kaldı. Kendi aramızda sıkıntılarımız oldu ama hiç bu denli Fahri Başkanımın dediği gibi 3 sene takım küme düşmedi ve kötü durumlara gelmedi. Şuanda gidilen istikamette de takımın yok olma süreci devam ediyor. Ben diyorum ki inşallah bu iş bir hayıra vesile olur yeniden tekrardan bir Tokatspor; Çorumspor örneğinde olduğu gibi, Erzurumspor, Gaziantepspor, Malatyaspor örneğinde olduğu gibi inşallah bir kıvılcımın ateşlenmesine vesile olur” diye konuştu.

İBRAHİM GÜNDÜZ: BEN ÇEKTİYSEM O DA ÇEKSİN
Tokatspor’da bu zamana kadar görev yapan tüm başkanlara teşekkür ederek söz alan eski Başkanlardan İbrahim Gündüz ise herkesin bugüne kadar çok zahmet çektiğini belirterek “Gece evlerinde yatmadılar, çocuklarından uzak kaldılar. Gelen, geçen bugüne kadar çok eziyet çekti ama Tokatspor bu duruma düşmedi. Tokatlı, Tokatspor’un peşindeydi. Ama şuanda A.Ş. olmuş Tokatspor’un yönetimine gelen bir başkan A.Ş. yapmış, Tokatspor’u perişan etmiş. Ben 88-89’da ceza çektim 600 milyon. Bugün sıfırlar silindi 600 bin liraya düştü para. Ben çektiysem o da çeksin. Allah yolunu açık etsin güle güle. Kulübü de terk etsin. Sinesine çeksin alacağı parayı.” Diye konuştu.

HABER MERKEZİ

YORUM YAZ
Tokat Duvar Kağıdı
YAZARLAR