EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNDEN “YAŞAM TÜNELİ PROJESİ” UYGULAMASI

09.08.2019 - Cuma 15:09

Trafik Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler, Trafik Uygulamalarına Devam Ediyor.

Kurban Bayramı dolayısıyla Niksar Bölge Trafik Denetleme İstasyonu önünde uygulama yapıp sürücülere ikramda bulundular. Araçtan indirilen sürücüler, uygulama noktasına yerleştirilen spor aletlerine yönlendirildi. Burada bir süre spor yaptırılan sürücülerin kaslarını açmaları ve dikkatlerini toplamaları sağlandı.
Sürücüler Yaşam Tünelinde Bilgilendirildi
Sürücülere daha sonra, “Yaşam İçin Kısa Bir Mola” sloganıyla Emniyet Genel Müdürlüğümüz tarafından başlatılan proje kapsamında, Niksar Bölge Trafik Denetleme İstasyonu önünde kurulan “Yaşam Tüneli” çadırında uymaları gereken trafik kuralları izletildi.


Uygulama noktasına ziyarete Vali Dr. Ozan BALCI, İl Emniyet Müdürü Göksel TOPALOĞLU ve İl Jandarma Komutanı Albay Hidayet ARIKAN sürücülerle bir süre sohbet ettiler.
Yaşam Tüneli Projesi Nedir?
* Emniyet Kemeri Kullanımının Gerekliliği
* Alkolün Sürücüler Üzerindeki Yakın ve Uzak Etkileri
* Cep Telefonunun İnsan dikkati Üzerindeki Olumsuz Etkileri
* Aşırı Hız ve Normal seyir Hızının İnsan yaşamı Üzerine değiştirilemez Etkisi
* Yakın Takipten ve Hatalı Şerit Değiştirmeden Kaynaklanan Kazalar
Konularında, araç sürücüsü ile araçtaki yolcular, özel olarak hazırlanmış, üstü ve çevresi kapalı portatif olarak oluşturulmuş bir tünelin içerisine araçla birlikte alınmaktadır.
Sürücü ve yolcular burada ses ve görüntü sistemleri vasıtasıyla özel olarak hazırlanan kısa film gösterimini izlerken, soruları eğitici trafik personeli tarafından cevaplanmakta, varsa ihlal ettiği trafik kuralının sonuçları hakkında bilgilendirilmekteler.

Haber & Fotoğraf : Fatih KARAMAN

YORUM YAZ
Tokat Duvar Kağıdı
YAZARLAR