"DENEME YANILMA İLE ÜLKEYİ BATAKLIĞA SÜRÜKLEDİLER."

23.11.2020 - Pazartesi 20:38

AK Parti iktidarı döneminde Türkiye’nin ekonomik ve sosyal olarak çok ciddi bir çöküntü içerisine girdiğini söyleyen İYİ Parti Tokat İl Başkanı Ömer Sağol, “Kişisel hırsların ülke menfaatinin önüne geçtiği bir devir yaşıyoruz."dedi.

Yapbozlar sebebiyle ülkemiz son birkaç yılda 60 milyar dolar kaybetti” dedi.
AK Parti iktidarı döneminde köylerin, kasabaların, Anadolu’daki illere bağlı ilçelerin, hatta birçok şehrin boşaldığını ifade eden İYİ Parti Tokat İl Başkanı Ömer Sağol, “Kırsal kalkınma dediler, altı boş projelerle insanları oyaladılar. Tarımsal destek dediler, tarımı bitirdiler. Geldiğimiz noktaya bir bakın köylerimizde in cin top oynuyor. Kasabalar bitti, belde belediyeleri kapandı. Belediyelerin kapanmasıyla birlikte beldelerimiz hızla boşaldı. Şimdi ilçelerimizde insanlarımız baba ocaklarını terk ediyorlar. Eğer politikalarınız doğru ise neden insanlar göç ediyor? Eğer politikalarınız verimli ise neden topraklar ekilmiyor? Demek ki bir şeyler yanlış gidiyor. Ülkemin bir bölümü terk ediliyor, Tokat’ın büyük kısmı ıssızlaşıyor. AK Parti iktidarı artık son bulmalı. Bunlar artık insanlara elem veriyorlar, keder veriyorlar” ifadelerini kullandı.
GÜN NUTUK ÇEKME GÜNÜ DEĞİLDİR
Yanlış ekonomi politikaları sebebiyle hazinenin tam takır olduğunu, Merkez Bankasının rezervlerinin eridiğini sözlerine ekleyen Ömer Sağol, “Şimdi birileri yapılan yanlışları düzeltmeye çalışıyor. Fakat Partili Cumhurbaşkanı sürekli konuşarak tamir edilenleri tekrar yıkıyor. Gün nutuk çekme günü değildir gün Türkiye’nin kanayan yaralarını tamir etme günüdür. Türkiye’nin sıkıntılarını çözmesi için kaynağa ihtiyacı var. Türkiye’nin bölgesindeki ülkelerle barışması gerekmektedir. Üretim diyoruz fakat, ürettiğimiz ürünleri satacağımız ülkelerin boykotlarıyla karşılaşıyoruz. Bu tam anlamıyla bir yönetim faciasıdır” şeklinde konuştu.
DAMAT EKONOMİSİ ÜLKEYİ 15 YIL GERİYE GÖTÜRDÜ
Batıya, Avrupa’ya karşı anlamsız bir mücadele giren Partili Cumhurbaşkanının bugün söylem değiştirdiğini kaydeden İYİ Partili Sağol, “Dün restleştiğin Batıdan bugün medet umuyorsun. Dün yabancı yatırımcıyı kovalarken, bugün yabancı yatırımcıyı çekmek için türlü türlü planlar yapıyorsun. Türkiye son yıllarda yapbozlar sebebiyle öyle zararlar etti ki, 15 yıl geriye gitti. Türkiye’nin ihtiyaç duyduğu toplam kaynak 60 milyar dolardan az değil. Bugünkü koşullarda bunun sadece piyasadan sağlanması da kolay değil. Bu durumun sorumlusu Damat ekonomisidir. Yerli ve milli demekle, yerli ve milli olunmuyor. Damat’a sabrederek, ekonomiyi yeniden keşfetmeye çalışarak ülke bir kaosa sokuldu” diye konuştu.
AK PARTİ ÜLKENİN KAMBURUDUR
Gençlerin işsizlik sebebiyle bunalıma girdiğini, ülkeyi terk etmek için fırsat kolladığını kaydeden Sağol, “Genç ve dinamik nüfusumuzla övünüyorduk. Şimdi gençlerimiz ülkemize küstü. Bunun sebebi AK Partinin liyakat sahibi olmadan yaptığı atamalardır. Başarılı gençlerimiz sınavlarla hazırlanırken, AK Partililer sorgusuz sualsiz kamuda iş bulabilmektedirler. Liyakat aranmadan yapılan bu atamalar ülkemi kaosa sokmaktadır. Bu durumu kabullenmemiz mümkün değildir. AK Parti artık ülkenin sırtında bir kamburdur” diyerek açıklamasını tamamladı.

HABER MERKEZİ

YORUM YAZ
Tokat Duvar Kağıdı
YAZARLAR