Çöp Kovaları Gitti, Atık Toplama Kutuları Geldi

04.07.2020 - Cumartesi 12:08

Geri dönüşüme tam destek veren Zile Belediyesi'nde oda ve ofislerde bulunan masa altı çöp kovaları kalktı, yerlerine koridorlara atık toplama kutuları geldi.

Yaptığı geri dönüşüm çalışmalarını bir adım daha ileriye götüren Zile Belediyesi, gelecek nesillere temiz ve gelişmiş bir Türkiye bırakılması amacıyla başlatılan Sıfır Atık Projesi'ne katkılarını artırıyor. Bu çalışmalar kapsamında Zile Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, geri dönüşebilen atıkların kaynağında ayrı toplanması çalışmalarını ilçe genelinde yaygınlaştırıyor. Başlatılan yeni uygulamayla Zile Belediyesi ana hizmet binasındaki oda ve ofislerde bulunan masa altı çöp kovaları kaldırıldı, yerlerine koridorlara geri dönüşebilir atıklar için toplama kutuları yerleştirildi. Tüm atıkların kaynağında ayrışmasını sağlayan Zile Belediyesi'nde her katta; kağıt-karton, plastik, cam ve metal atıklar ile evsel nitelikli diğer atıklar için kutular yerleştirildi. Elektronik atık, bitkisel atık yağ, plastik kapak, atık floresan ve atık pil kutuların da yer aldığı sıfır atık toplama noktaları oluşturuldu.

Zile Belediye Başkanı Şükrü Sargın, uygulama hakkında tüm personele bilgilendirme yazısı ileterek, uygulamaya uyulmasını rica etti. Zile Belediyesi, her ay Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na sıfır atık projesine ait raporlama yapacak.

HABER MERKEZİ

YORUM YAZ
Tokat Duvar Kağıdı
YAZARLAR