BOHÇA TÖRENİNDE VİRÜS KAPTILAR.

02.07.2020 - Perşembe 01:03

Grip olduğu zannedilen bir kişiden bohça törenine katılan 3 aile ''COVİD-19 '' 3 aileden 15 kişiye virüs bulaştı.

Tokat Merkeze Bağlı Gömeç Köyü Aynur ailesi ,Pazar İlçesi Özden ailesi ve Altın aileleri Tokat merkeze bağlı Gömeç köyünden Pazar İlçesi Özden ailelerin bohça merasiminde ‘’COVİD-19’’ kapması nedeniyle 12 kişi Tokat’ta 3 kişi Kütahya’da ki hastanelerde gözlem altına alındı.
Tokat Pazar ilçesinde yapılan bohça töreninde normal grip olduğu zannedilen bir kişinin ‘’COVİD-19’’ olması, sosyal mesafe ve fizik kurallarına uyulmaması nedeniyle. Törende 10 yaşında çocuk ve değişik yaş gruplarından, Aynur,Altın ve Özden ailerin den belirtiler sonucu 15 kişi ‘’COVİD-19’’ olduğu tespit ediliyor.

Tokat’ta 12 kişi gözlem altına alındıklarını duyan . Kütahya’ya ev düzmek için giden damat ve gelin yakınları Tokat’ta 12 kişinin ‘’COVİD-19’’ olduğunu duyar duymaz sağlık ekiplerine baş vuruyorlar. Ve baş vuru sonucu test yaptırıyorlar ve sonuçların pozitif çıkmasıyla hemen hastaneye yatırılıyorlar.
Edinilen bilgiler doğrultusunda bohça törenine katılan herkese test yapılıyor. Çalışmalar sonucu nişanda birinin normal grip olduğu ve bu kişinin ‘’COVİD-19’’ taşıdığı ve bohça töreninde kilere bulaştığı tespit edilmiştir.
Tokat’ta ki: 12 kişiden 3 kişi yoğun bakım ünitesinde diğer 9 kişinin ise hastane de tedavi süreçleri devam ettiği belirtilmiştir.

HABER:FAİK KAFALI

YORUM YAZ
Tokat Duvar Kağıdı
YAZARLAR