BİR YILDIR SİFTAH ETMEYEN ESNAFIMIZ VAR

26.01.2021 - Salı 12:39

CHP Tokat İl Başkanı Çağdaş Kurtgöz, S.S. Tokat Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ahmet Hamdi Aydoğan’ı makamında ziyaret etti.

Başkan Aydoğan, Esnafın durumunun iç açıcı olmadığını yaklaşık bir yıldır siftah etmeyen esnafın olduğunu ifade ederek, “Bugün hükümet 6 aya kadar esnafın borçlarını erteledi. Bu zamana kadar eğer bu pandemi düzelmezse halimiz yine perişan. Şuan için 6 aylık yapılan ertelemeler bizim için çok güzel oldu” dedi.

CHP Tokat İl Başkanı Çağdaş Kurtgöz beraberinde il yönetim kurulu üyeleriyle birlikte S.S. Tokat Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ahmet Hamdi Aydoğan’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette açıklamalarda bulunan Başkan Aydoğan, Esnafın durumunun iç açıcı olmadığını yaklaşık bir yıldır siftah etmeyen esnafın olduğunu ifade ederek, “Bugün hükümet 6 aya kadar esnafın borçlarını erteledi. Bu zamana kadar eğer bu pandemi düzelmezse halimiz yine perişan. Şuan için 6 aylık yapılan ertelemeler bizim için çok güzel oldu. Palyatif çözümlerle bir yere varılacağını zannetmiyorum. Devlet özel sektörü teşvik ederek kamuda çalışandan daha çok kazanıp daha iyi bir yaşanır hale getirmezse bu memleketin gelişmesini düşünemiyorum. Mümkün değil. Şuan herkes devlet memuru olmak için elinden geleni yapıyor. Dünyanın en rahat işi. Bunu memur veya kamu düşmanlığı gibi algılamaya gerek yok. Özel sektörün üretenin teşvik edilmesi lazım” diye konuştu.
SIKINTILAR KATLANARAK DEVAM EDİYOR
CHP Tokat İl Başkanı Çağdaş Kurtgöz ise yaptığı açıklamada, parti olarak bu pandemi döneminde tüm esnafı ziyaret ettiklerini ve yaşanan sıkıntıları rapor haline getirerek genel merkeze sunduklarını belirterek, “Bu raporlar tek tek incelendi ve 17 maddeye bağlandı. Bugün çıkan bu yasayı biz kaç ay önce tespit ettik ve gündeme getirdik. Bu ertelemelerin daha önce yapılması gerekiyordu ki esnaf ve sanatkar rahatlasın. 5 ay veya 6 ayda pandemi sürecinin aşıdan dolayı hafifleyeceği ifade ediliyor. Bundan önceki sıkıntılar devam ediyor kahvecilerimiz, internet kafeler, servis şoförlerimiz gibi esnaflarımızın hiç bir geliri yok. Devletin esnafa SSK ve Bağ-Kur ödemelerinde bir destek çıkması gerekiyor” diye konuştu.
Yapılan açıklamaların ardından Başkan Kurtgöz, Başkan Aydoğan’a CHP’nin ikinci yüzyıla çağrı kitabını hediye etti.
Kaynak : Taner YEŞİLSU
YORUM YAZ
Tokat Duvar Kağıdı
YAZARLAR